Akciová zľava 10% na propagačné predmety platí výlučne pre objednávky realizované prostredníctvom eshopu do konca mája 2021 !!! Odporúčame osobný odber s úhradou vopred cez eMANY - Elektronickú peňaženku UNIZA

Krivky a krivkové integrály

Ján Šimon

Cena: 35.00 EUR s 10% DPH

ks

Dostupnosť:skladom 10+
ISBN:978-80-554-1723-3
Materiálové číslo:401820
Rok vydania:2020
Fakulta / útvar:SjF
Typ publikácie:Vysokoškolská učebnica
Väzba:Brožovaná
Počet strán:323

Diferenciálna geometria kriviek, rovnako ako teória krivkového integrálu, sú prekrásne partie matematiky. Mohlo by sa zdať, že sú to témy, ktoré sú tak abstraktné a zložité, že patria do rúk výlučne len univerzitným matematikom. A treba uznať, že za určitou hranicou je táto predstava asi správna. 
Nezanedbateľná časť prírodných zákonov tohto sveta je však formulovaná práve pomocou krivkových integrálov, a preto ich v dostatočnom rozsahu musia ovládať aj fyzici a odborníci v aplikovanom výskume a vývoji. Primárnym cieľom tejto knižky je poskytnúť komplexný študijný materiál práve pre poslucháčov týchto oborov. To však neznamená, že knižka nemôže byť užitočnou pomôckou aj pre budúcich matematikov. Pre nich by mohla byť knihou prvého kontaktu, pred ponorením sa do štúdia serióznej matematickej literatúry pre pokročilých.
 

Súbory na stiahnutie:

 Obsah publikácie79 kB
košík
0.00 EUR