••• Predajne sú otvorené v režime OP. Výdaj online objednávok pre ostatných zákazníkov je cez výdajné okienko •••

Oznamy / aktuality

Dočasný vstup do EDISu

Dovoľujeme si Vás informovať o dočasnej zmene vstupu do EDIS-vydavateľského centra Žilinskej univerzity vzhľadom na rekonštrukciu bloku HB. Nový vchod do EDISu a zároveň aj do Kopírovacieho centra bude cez tunel, ktorý sa nachádza za vrátnicou bloku HB. Usmernenie nájdete v prílohe.

Prosíme o dodržiavanie bezpečnostných opatrení a ospravedlňujeme sa za znížený komfort.

 


Fungovanie predajní EDIS

Otváracie hodiny predajní nájdete v časti: Dôležité odkazy.

Predajne sú otvorené v režime OP.

Výdaj online objednávok pre ostatných zákazníkov je cez výdajné okienko 

Prosíme o dodržiavanie aktuálnych epidemiologických opatrení.

 

 

 

 


Študijná literatúra s 0 % DPH pre študentov

V prípade, že ste študent Žilinskej univerzity (všetky formy a stupne štúdia), môžete si zakúpiť študijnú literatúru vydanú UNIZA s 0 % sadzbou DPH.

Podmienkou je, že počas procesu objednania označíte, že ste študentom UNIZA a overíte sa prostredníctvom UNIZA (LDAP) účtu, ktorý používate, napr. pre prihlásenie do IS Vzdelávania, WiFi, eMANY atď.

Meno a priezvisko na faktúre sa musí zhodovať s údajmi overeného študenta. Pri 0 % DPH nie je možná platba v hotovosti pri osobnom odbere. Odporúčame využiť platbu formou Elektronickej peňaženky UNIZA - eMANY (platí aj pre osobný odber a pre doručenie Slovenskou poštou vo forme zásielky na adresu, na poštu alebo Balíkomatu). Úhradu cez eMANY musí realizovať overený študent.

Pozn.: Nákup študijnej literatúry pre študentov UNIZA je oslobodený od DPH v zmysle § 31 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty


Tlač a viazanie záverečných prác

Dizajn záverečných prác pre študentov UNIZA bol schválený vedením UNIZA v roku 2012. Priniesol nielen jednotnosť obalov prác, rozšírenie možností grafických prvkov (logo UNIZA), používanie špeciálnych znakov, rozlíšenie podľa fakúlt, ale aj výraznú úsporu študentom.

V roku 2021 zabezpečujeme aj odoslanie hotových a uhradených záverečných prác na príslušnú fakultu UNIZA.

Pre objednanie je potrebné využiť samostatnú aplikáciu Objednávkový systém záverečných prác.

Obaly v koženkovej väzbe nie je možné objednať cez on-line objednávkový formulár. Objednávku je potrebné zadať osobne v EDIS-e.

 

Cenník (362 kB)
Systém objednávania v roku 2021 (219 kB)

Ocenenia Literárneho fondu

S radosťou sme uvítali správu, že dve publikácie UNIZA získali ocenenia Literárneho fondu za vedeckú a odbornú literatúru za rok 2020, konkrétne:
➡ Cenu literárneho fondu v kategórii biologických a lekárskych vied získala Mgr. PhDr. Eva Škorvagová, PhD. za publikáciu "Kogitívno-behaviorálna terapia detí so strachom a úzkosťou".
➡ Prémiu literárneho fondu v kategórii technických vied a vied o Zemi a vesmíre získali autori prof. Ing. Martin Krajčovič, PhD., Ing. Gabriela Gabajová, PhD. a Ing. Beáta Furmannová, PhD. za publikáciu "Rozšírená realita a jej využitie v priemyselnom inžinierstve".
Cena Literárneho fondu sa udeľuje za vytvorenie vynikajúceho pôvodného knižného vedeckého alebo odborného diela. Prémiu Literárneho fondu je možné udeliť dielu, ktoré sa umiestnilo na ďalších dvoch miestach.
 
Autorom gratulujeme a prajeme veľa tvorivých síl do ďalšej publikačnej činnosti.

Žilinský literárny festival

Srdečne vás pozývame na knižný trh, ktorý sa uskutoční v rámci Žilinského literárneho festivalu – v sobotu 18.9.2021 od 10.00 - 18.00 h.Svoju produkciu vám ponúkne viac než desiatka slovenských a českých vydavateľov, medzi ktorými nájdete napríklad Absynt, Slovart, Artforum, Portugalský inštitút, či BRAK, a aj naše univerzitné vydavateľstvo EDIS. Nebudú chýbať ani časopisy a antikvariáty.
Navyše budete môcť vstupovať priamo do priestoru monumentálnej Sphéry, ktorá bude počas trvania knižného trhu slúžiť ako chillout zóna, kde si budete môcť oddýchnuť s dobrou (možno práve zakúpenou) knihou.

👉 Kompletný program ŽLF nájdete na www.zlf.sk


košík
0.00 EUR