Akciová zľava 10% na propagačné predmety platí výlučne pre objednávky realizované prostredníctvom eshopu do konca mája 2021 !!! Odporúčame osobný odber s úhradou vopred cez eMANY - Elektronickú peňaženku UNIZA

Spracovanie biomedicínskych obrazov

Branko Babušiak, Michal Gála

Cena: 11.40 EUR s 10% DPH

ks

Dostupnosť:skladom 20+
ISBN:978-80-554-0675-6
Materiálové číslo:401805
Rok vydania:2013
Fakulta / útvar:FEIT
Typ publikácie:Skriptá
Väzba:Brožovaná
Počet strán:200

     Zobrazovacie metódy a prostriedky spracovania obrazu v medicíne majú nezastupiteľnú úlohu v diagnostike rôznych typov porúch a ochorení. V skriptách je opísaný princíp najpoužívanejších zobrazovacích metód v medicíne a metódy spracovania obrazu, ktoré vedú k vylepšeniu kvality obrazu a k extrakcii dôležitých informácií z hľadiska diagnostiky. Skriptá  sú určené  predovšetkým poslucháčom druhého stupňa štúdia odboru Biomedicínske inžinierstvo.

     Skriptá môžeme rozdeliť do dvoch častí. Prvá časť opisuje zobrazovacie diagnostické  metódy v medicíne od ich fyzikálnej podstaty až po vznik obrazu. Zobrazovacie metódy projekčnej rádiografie, počítačovej tomografie a nukleárnej medicíny využívajú pre svoju činnosť ionizujúce žiarenie. Naopak ďalšie dve opísané metódy  - magnetická rezonancia a ultrazvuk nezaťažujú pacienta ionizujúcim žiarením.

     Druhá časť skript sa okrem iného zaoberá štruktúrou medicínskeho obrazového a komunikačného formátu DICOM. V ďalších kapitolách sú opísané  techniky spracovania biomedicínskych obrazov spolu s množstvom názorných ukážok. Názorné ukážky sú často doplnené úsekmi zdrojového  kódu v programovacom jazyku MATLAB. Čitatelia tak nadobudnú nielen teoretické poznatky o metódach analýzy a spracovania obrazu, ale aj o ich  využití v praxi s dôrazom na využitie v medicíne.

     Autori dúfajú, že predložené skriptá obohatia študentov o nové poznatky, ktoré im budú v ďalšom štúdiu i živote užitočné.    

Súbory na stiahnutie:

 Obsah publikácie451 kB
košík
0.00 EUR