Akciová zľava 10% na propagačné predmety platí výlučne pre objednávky realizované prostredníctvom eshopu do konca mája 2021 !!! Odporúčame osobný odber s úhradou vopred cez eMANY - Elektronickú peňaženku UNIZA

Zlatá brána - Povesti a rozprávky z Horného Považia

Ján Moravec

Cena: 8.50 EUR s 10% DPH

Dostupnosť:skladom 10+
ISBN:978-80-554-1472-0
Materiálové číslo:401578
Rok vydania:2018
Fakulta / útvar:EDIS
Typ publikácie:Kniha
Väzba:Pevná
Počet strán:93

Kniha získala ocenenie - Kniha Horného Považia za rok 2018.

Kniha je určená pre milovníkov povestí a rozprávok, lokálpatriotov, ktorí si radi prečítajú nové príbehy o zaujímavých miestach v okolí Žiliny, Bytče či Rajca, pre deti staršieho školského veku, mládež i dospelých.

Čitateľ sa napríklad dozvie, ako sa Kolárovice dostali k svojmu erbu, kto skolil bytčianskeho draka alebo čo si zabudol slávny maršal Kutuzov na brodňanskej fare.

Kniha obsahuje 21 povestí a rozprávok, veľkú časť z nich autor – Ján Moravec, rodák z Brodna, umiestnil do okolia svojho rodiska.  V závere publikácie je priložená mapka  zachytávajúca lokality, kde sa ktorý príbeh odohráva. Veľkým prínosom publikácie, je že prostredníctvom poznámok a vysvetliviek sú čitateľovi objasnené niektoré fakty, pojmy a udalosti spomenuté v knihe.

Upozornenie: Pre tento tovar nie je možné zvoliť spôsob dopravy Osobný odber EDISshop

košík
0.00 EUR