Ekonomika cestnej a mestskej dopravy 1

Rok vydania:2008
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-8070-831-3

Predkladaná publikácia analyzuje postavenie cestnej a mestskej dopravy na dopravnom trhu, poukazuje na vplyv  dopravnej politiky štátu, ale aj Európskej únie na ekonomiku cestnej a mestskej dopravy. V súčasnej dobe sa zvyšuje mobilita pracovnej sily, čo sa dotýka najmä vodičov cestnej dopravy, je veľmi dôležité poznanie požiadaviek na ľudské zdroje, ich motivácie až po tvorbu efektívnych organizačných štruktúr. Vzhľadom na obmedzený rozsah tejto publikácie nebolo možné sa venovať všetkým aspektom  ekonomiky cestnej  a mestskej dopravy. Preto bolo doplnené do názvu "1" ako prvý diel, s tým, že autori pripravia druhý diel, ktorý bude zameraný na vnútropodnikový ekonomický systém, operatívne riadenie cestnej a mestskej dopravy a na riadenie nákladov.