Mechanika vozoviek Navrhovanie vozoviek a spevnených plôch

Ján Čorej, Gabriel Benč, Martin Decký, Andrea Gavúlová,Jozef Komačka,Branislav Kubík,Peter Múčka, Eva Remišová, František Schlosser,Milan Valuch

Rok vydania:2006
Fakulta / útvar:SvF
Väzba:Pevná

ISBN: 80-8070-571-2

Mechanika vozoviek je jednou zo študijných disciplín na stavebných fakultách vysokých škôl, ktorá sa začala zavádzať v ostatných tridsiatych rokoch. Ide o mladý, dynamicky sa rozvíjajúci odbor úzko súvisiaci s požiadavkami zabezpečenia vysokej kvality a životnosti vozoviek, ktoré v rozhodujúcej miere ovplyvňujú  bezpečnosť, hospodárnosť a pohodlie cestnej dopravy.

Publikácia má charakter vysokoškolskej učebnice a je určená študentom a dokdorandom stavebných fakúlt pre rovnomenný predmet a širšej odbornej verejnosti. Podstatná časť publikácie je určená študentom študijného odboru Cestné staviteľstvo, ktorý je vyučovaný na Stavebnej fakulte Žilinskej univerzity.