Technické zabezpečenie hasičských jednotiek na riešenie následkov krízových situácií

Mikuláš Monoši, Michal Ballay, Milan Dermek

Rok vydania:2017
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Skriptá
Väzba:brožovaná

ISBN: 978-80-558-1365-5

Skriptá obsahujú základné informácie o hasičskej  technike a technických prostriedkoch používanej hasičskými jednotkami na riešenie krízových  situácií v Slovenskej republike. Popisujú techniku používanú na manipuláciu s materiálom v krízových situáciách, ako sú povodne, lesné požiare, víchrice, zosuvy pôdy atď. zemné stroje, žeriavy a protipovodňovú techniku. Riešia teoretické východiská  pre použitie techniky v krízových situáciách s dôrazom na výkonové parametre, možnosti použitia a bezpečnostné aspekty pracovných strojov. Skriptá sú určené pre študentov študijných odborov v predmetoch "Technické zabezpečenie v krízových situáciách" a " Technika a technické prostriedky hasičských jednotiek" bakalárskeho a inžinierskeho štúdia študijného programu Záchranné služby.