Inžinierska geometria pre bezpečnostné inžinierstvo

Darina Stachová

Rok vydania:2017
Fakulta / útvar:FBI

ISBN: 978-80-554-1352-5

Hlavnou úlohou inžinierskej geometrie je štúdium metód  zobrazovania priestorových útvarov na rovinu spojených s analytickou geometriou  s cieľom prepojenia textovej matematickej a grafickej  informácie. Napríklad ide o zobrazenie objektu, ktorý je potrebné  vyrobiť alebo vybudovať. Obsah tejto učebnice je zameraný na výklad  a riešenie úloh spojených  s geometriou  zobrazovacích metód, od základov analytickej geometrie v rovine  (súradnicové sústavy, rovinné krivky, zobrazenia, konštrukcie kuželosečiek) po premietania ( základné princípy, osová afinita, kolineácia) a špecificky je venovaný priestor Mongeovej metóde a kolmej axonometrii.