Kryptografia v bezpečnostne relevantných systémoch

Mária Franeková, Karol Rástočný

Rok vydania:2017
Fakulta / útvar:FEIT
Typ publikácie:Vedecká monografia
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1310-5

S nárastom používania bezdrôtových technológií v oblasti riadenia priemyselných  a dopravných procesov sa stáva čím ďalej tým viac aktuálna  problematika použitia kryptografických  mechanizmov. Ide najmä o aplikácie  so zvýšenou úrovňou integrity  bezpečnosti, ktoré  používajú  bezpečnostne  relevantný komunikačný  systém. Svet priemyselnej komunikácie, ktorý  donedávna väčšinou  nepodporoval žiadne metódy  založené na kryptografii, postupne prechádza  na otovorené riešenia a snaží sa  "dobehnúť" svet informačných a komunikačných technológií,  kde kryptografické techniky sú niekoľko desiatok rokov bežnými ochrannými prostriedkami, ktoré sa používajú na elimináciu potenciálnych rizík.