Technológia železničnej dopravy Líniové dopravné procesy

Jozef Gašparík, Peter Šulko

Rok vydania:2016
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1171-2

Vysokoškolská učebnica podáva pohľad na všetky aspekty  grafikonu vlakovej dopravy a metodiky stanovenia priepustnej výkonnosti ako úzko špecifickej  oblasti železničnej dopravnej prevádzky. Poskytovanie  kapacity železničnej infraštruktúry predpokladá poznanie  jej disponibilnej veľkosti, pričom  hlavným poslaním  manažéra   železničnej infraštruktúry má byť poskytovanie  kvalitných služieb pri realizovaní vlakovej dopravy.

Publikácia je určená predovšetkým  študentom Žilinskej univerzity v Žiline, ako aj iných  škôl príbuzného zamerania, odborníkom z praxe a tiež širokému  spektru  záujemcov o železničnú dopravu.