Reakcia stavebných materiálov a výrobkov na oheň

Miroslava Netopilová, Anton Osvald, Danica Kačíková

Rok vydania:2012
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Vedecká monografia
Väzba:pevná

ISBN: 978-80-554-0735-7

Publikácia reaguje na medzinárodnú  harmonizáciu sústavy technických  špecifikácií stavebných výrobkov  v oblasti reakcie na oheň a európsky  systém ich klasifikácie  v rámci požiarnej bezpečnosti. Cieľom je poskytnúť informácie o vývoji  skúšobných testov  požiarne technických charakteristík  stavebných materiálov  a dať prehľad o súčasných  skúšobných metódach na stanovenie  reakcie stavebných výrobkov  na oheň. Trieda reakcie  na oheň  je v úzkej súvislosti  s charakteristikami materiálov. Publikácia preto obsahuje  aj informácie o závislosti  fyzikálnych a mechanických vlastností stavebných  a konštrukčných materiálov  od tepelného namáhania  a o možnostiach, ktoré poskytujú systémy stavebných konštrukcií  v čiastočnej pasívnej protipožiarnej ochrane.