Riadenie rizík v železničnej doprave

Zdeněk Dvořák, Radovan Suoušek, Eva Sventeková, Bohuš Leitner, Martin Čižiak

Rok vydania:2010
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Vedecká monografia

ISBN: 978-80-86530-71-0

Publikácia má mierne poškodený obal.

Monografia "Riadenie rizík v železničnej doprave" je určená pre odbornú verejnosť a študentov vysokých škôl. V rámci štúdia na viacerých fakultách  sa vyučujú predmety Železničná dopravná  prevádzka, Riziká v doprave, Riešenie krízových situácií v infraštruktúre a pod.

Publikácia s obdobným obsahom doposiaľ nebola vydaná. Pri zbere podkladov na Slovensku i v Českej republike sme pociťovali malý záujem ostatných autorov o uvedenú tému. Našim cieľom bolo vytvoriť  monotematickú publikáciu, ktorej obsah bude vysvetľovať aktuálny pohľad  na problematiku rizík, opíše možné ohrozenia a zameria pozornosť na problematiku riadenia rizík a na metódy, ako ich posudzovať, hodnotiť, prípadne na postupy ako riziká znižovať.