Teoretická elektrotechnika 2 v príkladoch

Fakulta / útvar:FEIT
Typ publikácie:Skriptá

ISBN: 978-80-8070-642-5

Zbierka príkladov je určená pre študentov Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity v Žiline a je doplnkovou literatúrou k prednáškam z predmetu Teoretická elektrotechnika 2. Teoretické základy potrebné pre úspešné zvládnutie a pochopenie zadaných úloh sú uvedené vo vysokoškolských učebniciach Analýza elektrických obvodov I. aII. autora prof.Ing. Miloslava Neveselého, DrSc.

Neoddeliteľnou súčasťou predmetov teoretického základu je aj nadobudnutie a osvojenie si zručností pri analýze rôznorodých úloh. Cieľom predkladanej študijnej literatúry je prehĺbiť získané vedomosti z oblasti teórie elektrických obvodov a prezentovať ich praktickú aplikáciu pri riešení konkrétnych problémov.