Experimentálne metódy a diagnostika automobilov

MILOŠ BREZÁNI, JANA GALLIKOVÁ

Rok vydania:2020
Fakulta / útvar:SjF
Typ publikácie:Skriptá

ISBN: 978-80-554-1744-8

Tieto skriptá obsahujú návody na prácu s výučbovými panelmi. Výučbové panely sú umiestnené v diagnostickom laboratóriu, slúžia na výučbu diagnostiky a diagnostických postupov potrebných pri odhaľovaní porúch dnešných automobilov. V laboratóriu je umiestnených 7 výučbových panelov, ktoré spolu vytvárajú kompletný, funkčný celok automobilu. Panely obsahujú ovládacie prvky a elektronické súčasti vozidla Škoda Fabia 1. generácie.
Aby bolo možné aplikovať moderné diagnostické postupy, ako aj statické a dynamické merania sú panely ovládané samostatným softvérom, ktorý ich uvedie do činnosti a simuluje prevádzkový stav automobilu. Za pomoci spomínaného softvéru je možné na paneloch nasimulovať rôzne poruchy. Následne za pomoci dostupných experimentálnych diagnostických zariadení, ktorými je laboratórium vybavené je možné vytvorené poruchy skúmať za účelom ich odstránenia. Okrem odstraňovania porúch je možné panely využívať aj v oblasti kódovania a prispôsobenia komfortných funkcií, ktorými sú dnešné moderné vozidlá vybavené.
Veríme, že tieto skriptá pomôžu študentom študijných programov zameraných na experimentálne metódy a diagnostiku automobilov rozšíriť obzor poznania v danej problematike.

Súbory na stiahnutie:

Obsah publikácie342 kB