História cestného staviteľstva na území Slovenskej a Českej republiky

Typ publikácie:Vedecká monografia
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1718-9

Knižnú publikáciu História cestného staviteľstva na území Slovenskej a Českej republiky  spracovali autori pre vedeckú, odbornú ale aj širšiu čitateľskú verejnosť. V práci uvádzajú nielen príklady z ich celoživotnej vzdelávacej  a  odbornej činnosti  v oblasti cestného staviteľstva, ale aj výstupy ich z ich „koníčka“ - histórie inžinierskych stavieb s prioritnou orientáciou na cestné staviteľstvo. Absolventi vysokoškolských  študijných programov cestné staviteľstvo, inžinierske konštrukcie a dopravné stavby, technológia a manažment stavieb by mali byť oboznámení nielen s najnovšími poznatkami z oblasti projektovania, environmentálneho posudzovania, technológii výstavby a údržby atď., ale tiež by mali byť informovaní o tom, čo v tejto oblasti dokázali naši predkovia. Autori vo svojich edukačných aktivitách študentov dlhodobo oboznamujú so smerovaním cestných trás, históriou vývoja pozemných komunikácií, technológií výstavby a výskumu vozoviek a tiež najstaršími zachovanými pamiatkami cestného staviteľstva. Týmito aktivitami sa snažia naplniť deklarované a všeobecne akceptované ciele implementácie humanitných disciplín do technických odborov univerzitného štúdia.

Súbory na stiahnutie:

Obsah publikácie201 kB