Zbierka príkladov a úloh z matematiky pre prijímacie skúšky na vysoké školy

Patrik Bohm

Rok vydania:2017
Typ publikácie:Skriptá

ISBN: 978-80-554-1400-3

Táto učebná pomôcka je primárne určená uchádzačom o štúdium na fakulte prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline, ale dobre poslúži aj uchádzačom o štúdium na iných technických či ekonomických fakultách.
zbierka má pomôcť doplniť vedomosti a precvičiť zručnosti, o ktoré sa opiera vysokoškolské učivo matematiky, operačnej analýzy, lineárneho programovania, teórie grafov či matematickej štatistiky.
Zbierka nenahrádza podrobné učebnice a zbierky úloh stredoškolskej matematiky. Jej účelom je zrnúť základné poznatky potrebné pre prijímacie skúšky a zároveň umožniť študentom preopakovať si poznatky z matematiky.