Základy všeobecnej ekonomickej teórie 2

Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1318-1
skladom1

Vysokoškolská učebnica Základy všeobecnej ekonomickej teórie 2 nadväzuje na rovnomennú vysokoškolskú učebnicu Základy všeobecnej ekonomickej teórue1. Je primárne určená najmä študentom Žilinskej univerzity Fakulty PEDAS vo všetkých formách študijných odborov na bakalárskom stupni štúdia, ale jej využiteľnosť je predpokladaná aj pre študentov na iných ekonomicky orientovaných  vysokých školách. Učebnica vychádza v ústrety dopytu po materiáloch, uľahčujúcich prípravu štúdia v rámci študijných predmetov, ktoré poskytujú základy ekonomickej teórie, makroekonómie i mikroekonómie.

Rozsah a náročnosť predmetnej problematiky podnietili  autorku k napísaniu tohto učebného textu,  ktorého zámerom je podporiť samostatnú aktivitu študentov pri riešení kontrolných a testových úloh, ich vlastnú interpretáciu získaných teoretických poznatkov, diskusie alebo pochopenie zložitých otázok v širšom kontexte a vo vzájomných súvislostiach základov ekonomickej teórie.