Základy všeobecnej ekonomickej teórie 1

Rok vydania:2016
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-1317-4

Všeobecná ekonomická teória 1 je prvou časťou dvojdielnej vysokoškolskej učebnice s rovnakým  názvom. Jej hlavným cieľom je prezentovať zrozumiteľným a prístupným spôsobom základné problémy všeobecnej ekonomickej  teórie; učebnica sa venuje vývojovým tendenciám formovania a správania sa ekonomických subjektov v súčasnom zložitom podnikateľskom prostredí, vysvetľuje základné  otázky z oblasti mikroekonómie a makroekonómie, objasňuje zložité  ekonomické a rozhodovacie úlohy, pred ktorými ekonomické  subjekty v konkurenčnom trhovom prostredí stoja. Jednotlivé tematické okruhy sú rozdelené do 16 kapitol. Spracovanie formou textu je doplnené o tabuľky, grafy a obrázky, ktoré umožňujú  lepšie pochopiť na prvý pohľad zložité  ekonomické javy a pojmy.