Personálne aspekty výberu ľudských zdrojov do služieb súkromnej bezpečnosti

Dagmar Vidriková, Kamil Boc

Rok vydania:2014
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Kniha
Väzba:brožovaná

ISBN: 978-80-554-0822-4

Táto publikácia má poskytnúť prevádzkovteľom služieb súkromnej bezpečnosti alebo osobám povereným výberom zamestnancov stručný návod na jeho realizáciu. Autori v publikácii položili dôraz najmä na prvú  fázu výberu zamestnancov. Dôvodom bli  výssledky analýzy štatistických prieskumov. Z nich vyplynulo, že najmä analýza pracovného miesta, identifikácia požadovaných  všeobených spôsobilostí, odborných vedomostí a zručností je pri výbere zamestnancov podceňovaná.

V prílohe 6 publikácie sú definované nové typové pozície v rámci služieb súkromnej bezpečnosti  tak, ako boli prijaté Sektorovou radou pre remeslá a služby v rámci prípravy "Návrhu systému monitorovania potrieb  trhu práce a prenosu požiadaviek do vzdelávania a prípravy pre trh práce s podporou informačného systému, medzinárodnej a národnej  klasifikácie zamestnaní" a "Návrhu realizácie modelu zapojenia sociálnych a ďalších partnerov do monitorovania potrieb trhu práce a akčného plánu naplňania informačného systému Národnej sústavy povolaní".