Teória a technológia lisovania plechu [Moravec; Kopas; Jakubovičová] | edis.uniza.sk

Teória a technológia lisovania plechu
Moravec; Kopas; Jakubovičová

Teória a technológia lisovania plechu

978805540986310.00301.26

Ľutujeme ale publikáciu nieje možné objednať, nakoľko je vypredaná!

Vysokoškolská učebnica Teória a technológia lisovania plechu je koncipovbaná ako sumárny prehľad o problematike lisovania plechu v strojárskej výrobe.

roky vydania: 2015

Z didaktického hľadiska sú zámerne stručne preberané tie poznatky, ktoré sú známe poslucháčom z predošlých predmetov vysokoškolského štúdia. Takisto je kladený dôraz na priamy i nepriamy transfer poznatkov. Učebnica teda neslúži len na pasívne konzumovanie, ale čitateľa zapája do problematiky aj aktívne, pretože určité oddiely publikácie ho nútia opätovne reprodukovať nadobudnuté poznatky a vyvolať potrebné zručnosti z predošlého štúdia.
            Obsah knihy je rozdelený do šiestich kapitol. V osobitnom odseku sú podané informácie o relevantných zdrojoch, z ktorých boli čerpané poznatky pre učebnicu. Táto kapitola je zaradená ako všeobecný prehľad bazálnych prameňov pre prezentovanú oblasť.Technológia a ekonomika výroby sú nerozlučiteľne spojené nádoby a platí poučka : ak sa začne vyrábať,začnú jestvovať aj ekonomické zákonitosti a to bez vôle človeka. V kapitole 3 je podaný prehľad o spracovávanom materiáli v oblasti  lisovania  a jeho vlastnostiach - plechu. najrozsiahlejšia kapitola sa venuje konkrétnym spôsobom lisovania a ich teoretickému popisu pomocou matematického aparátu.
V 5 kapitole je prebraná problematika simulácie v plošnom tvárnení. Kapitola 6 uvádza do problematiky tvárniacich nástrojov používaných v lisovaní. Tak isto je venovaná pozornosť opotrebovaniu činných dielov týchto nástrojov a ich údržbe.

Zoznam vybraných skratiek a symbolov
Odborná literatúra o lisovaní
1. Charakteristika a výhody lisovania za studena
2. Rozdelenie lisovania a jeho ekonomika