Navrhovanie oceľových mostov podľa európskych noriem

Vincent Kvočák, Jozef Vičan a kol.

Rok vydania:2013
Fakulta / útvar:EDIS

ISBN: 978-80-553-1614-7

Rozvoj mostného staviteľstva v ostatných desaťročiach a nové zmeny v navrhovaní nosných konštrukcií mostov v zmysle európskych noriem si vynútili aj prípravu predkladanej publikácie, ktorá ako prvá na Slovensku reaguje na nové podnety a zmeny v metodike navrhovania oceľových mostných konštrukcií.

Vysokoškolská učebnica by mala slúžiť ako základná literatúära pre študentov oboch stavebných fakúlt zameraných na navrhovanie mostných konštrukcií. Môže byť aj dobrou pomôckou pre projektantov mostných oceľových  a spriahnutých  oceľobetónových konštrukcií.

Táto publikácia vznikla s výrazným prispením a finančnou podporou grantovej agentúry KEGA v rámci projektu 042TUKE-4/2011 "Navrhovanie mostov podľa európskych noriem" riešeného v spolupráci dvoch stavebných fakúlt, a to SvF TU Košice  a SvF ŽU v Žiline. Učebnicu spracoval kolektív autorov  z oboch fakúlt pod vedením zodpovedných riešiteľov projektu prof.Ing. Vincenta Kvočáka, CSc.  za SvF TU Košice a prof. Ing. Josefa Vičana, CsC. za SvF ŽU v Žiline.