Letecké právne normy a ochrana civilného letectva pred činmi protiprávneho zasahovania [Alena Novák Sedláčková] | edis.uniza.sk

Alena Novák Sedláčková

978-80-554-0795-14.95149.12

roky vydania: 2013

Táto publikácia je spracovaná pre potreby predmetu Letecké právne normy a študentom by mala pomôcť orientovať sa v problematike základov leteckého práva, kde systematicky postupne vysvetľuje študentom základné teoretické princípy uplatňované  v oblasti právnych noriem, ich charakter, systém aplikácie a spôsob využitia v leteckom práve, ako aj sa podrobnejšie venuje  práve oblasti právnych noriem na ochranu civilného letectva,  boju s leteckým terorizmom a ich aplikáciou v praxi. Odborné kruhy niekedy považujú letecké  právo za nutné zlo, ktoré je potrebné ako reakcia  na nový technický rozvoj  ako aj  socioekonomické zmeny hlavne v Európe. Nie všetci účastníci civilného letectva, dokonca ani nie všetky osoby činné v letectve si uvedomujú, že právna úprava v tejto oblasti je základom pre ďalší rozvoj civilného letectva.

Predhovor

Zoznam skratiek

1     Letecké právne normy

2     Medzinárodnoprávna úprava ochrany civilného letectva pred činmi protiprávneho