Elektrotechnika pre zameranie cestné vozidlá

Milan Šebok

Rok vydania:2013
Fakulta / útvar:FEIT

ISBN: 978-80-554-0753-1

Vysokoškolská učebnica je určená predovšetkým študentom neelektrotechnických fakúlt ako aj elektrotechnických  a technických univerzít so zameraním na elektrotechniku cestnej dopravy, ako aj širokej odbornej verejnosti. V úvode knihy je cieľom oboznámiť študentov  so základnými poznatkami elektromagnetických javov v elektrotechnike, so základnými charakteristikami elektrických obvodov  a obvodových prvkov. Ďalšia kapitola je venovaná analýze  jednosmerných a striedavých obvodov, v ktorej sú vysvetlené  základné princípy a metódy  riešenia elektrických obvodov. Hlavný dôraz je kladený  na využitie elektrotechnických  a elektronických systémov  v automobilovej technike, kde sú  postupne objasnené princípy  a poznatky z oblasti využitia  polovodičových prvkov v elektrotechnike, princíp činnosti a využitie elektrických strojov využívaných v cestnej doprave. Posledná kapitola je venovaná základným princípom a využitiu senzorov, kde v závere je osobitná pozornosť  venovaná základným elektrickým zariadeniam cestných vozidiel zabezpečujúcim uvedenie  do chodu spaľovacieho motora.