Odborná spôsobilosť vedúceho dopravy a prevádzkovateľa cestnej nákladnej dopravy

Jozef Gnap, Miloš Poliak, Vladimír Konečný, Juraj Jagelčák, Vladimír Rievaj

Rok vydania:2019

ISBN: 978-80-554-1580-2

Učebné texty sú určené pre prípravu na skúšku  na preukázanie odbornej spôsobilosti vedúceho dopravy a prevádzkovateľa  cestnej dopravy  v cestnej nákladnej doprave a tiež sú určené ako učebné texty  pre študentov študijného  programu Cestná doprava  na Žilinskej univerzite v Žiline na doplnenie  učebných textov a vysokoškolských učebníc vydávaných v rámci vysokoškolského štúdia.
     Učebné texty po obsahovej stránke plnia požiadavky Prílohy 1 Nariadenia európskeho parlamentu a Rady  /ES/ č. 1071/2009, ktorým sa ustanovujú  spoločné  pravidlá týkajúce sa podmienok, ktoré je potrebné dodržiavať pri výkone povolania prevádzkovateľa cestnej dopravy.
     Učebné texty sa skladajú z troch učebníc.