Materiálna časť L-200 Morava

Tomáš Braciník

Rok vydania:2011

ISBN: 978-80-554-0436-3

Žilinská univerzita v Žiline poskytuje letecký výcvik od r. 1962, kedy vznikol študijný odbor Prevádzka a ekonomika leteckej dopravy.  V súčasnosti je to Letecké výcvikové  a vzdelávacie centrum Žilinskej umniverzity, ktoré od roku 2002 spoločne  s Katedrou leteckej  dopravy, Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov   zabezpečuje teoretické výuku a praktický výcvik lietajúceho personálu.
     Teoretické vedomosti patria medzi neoddeliteľnú súčasť nielen pilotného výcviku, ale aj výcviku všetkého personálu, pôsobiaceho v oblasti letectva. Znalosť lietadlových systémov a princípov ich fungovania  je nevyhnutným preedpokladom  pre analýzu možných  porúch a správne rozhodovanie s cieľom zaistenia jednej z hlavných priorít leteckej činnosti, ktorou je bezpečnosť.