Elektrické stroje Teória a príklady

Rok vydania:2015
Fakulta / útvar:FEIT

ISBN: 978-80-554-0998-6

Vysokoškolská učebnica je určená hlavne študentom bakalárskeho, inžinierskeho a dokdorandského štúdia slovenských a českých univerzít, ako aj inžinierom, ktorí pracujú v oblasti silnoprúdovej elektrotechniky, a tiež v oblasti návrhov a riadenia elektrických strojov. Autori v nej zúročujú svoje dlhoročné skúsenosti  v oblasti teórie a výpočtov  elektrických strojov. Čitatelia v nej nájdu podrobnejšie spracovanú teóriu  vybraných kapitol jednotlivých typov elektrických strojov, ale najmä dostatočné množstvo riešených a aj neriešených príkladov, o ktoré je obvykle v literatúre núdza. Predložená teória by mala byť postačujúca  na úspešné zvládnutie riešenia príkladov, ale na zvládnutie problematiky elektrických strojov odporúčajú autori používanie ďalšej vedeckej a odbornej literatúry z tejto oblasti.