Bezpečnostné systémy Projektovanie a hodnotenie systémov ochrany objektov

Tomáš Loveček, Josef Reitšpís

Rok vydania:2011
Fakulta / útvar:FBI
Typ publikácie:Vedecká monografia
Väzba:pevná

ISBN: 978-80-554-0457-8

Táto monografia  sa na základe vývoja a poznatkov, ale i spoločenskej potreby, venuje problematike ochrany majetku pred úmyselnými ľudskými činmi so zameraním  na ochranu objektov, nakoľko pôjde o ochranu hmotného a nehmotného majetku, ktorý je viazaný k určitému ohraničenému priestoru (najčastejšie objektu), a ktorý je vo vlastníctve alebo správe určitého štátneho alebo súkromného subjektu.
     Tieto otázky sú riešené mnohými právnymi predpismi, technickými normami a odbornými publikáciami. Žiadna z nich však nepristupuje k ochrane majetku komplexne a nedáva uspokojivú odpoveď  na otázku, ako tieto systémy navrhovať z pohľadu ich dostatočnosti, komplexnosti a vyváženosti  v techickej i ekonomickej  oblasti. Je preto spoločenským záujmoim hľadať nové štandardizované postupy  založené na exaktných  metódach, pomocou ktorých bude možné nielen empiricky, popr. intuitívne, ale aj exaktne hodnotiť účinnosť a efektívnosť  už existujúcich, alebo navrhovaných  systémov ochrany majetku vrátane formálneho usporiadania konkrétnych výsledkov do projektových riešení.