Manažment v železničnej doprave 2

Eva Nedeliaková, Anna Dolinayová, Ivan Nedeliak

Rok vydania:2012

ISBN: 978-80-554-0479--0

Obsahom a cieľom učebnice bolo poukázať na nutnosť komplexného pohľadu na postavenie a fungovanie železničných podnikov  na dopravnom trhu Európy a Slovenskej republiky. Zdôrazňuje vplyv multikultúrneho  pôsobenia v rámci medzinárodného globálneho  trhu a potrebu vzájomnej spolupráce železničných podnikov, ktorej efektívne vedenie je prostriedkom k zabezpečeniu stabilnej pozície v konkurenčnom prostredí. Významnou je rovnako problematika  interoperability, kde neustále vystupujú do popredia bariéry jej celistvého  dosiahnutia  z dôvodu rozdielneho vývoja národných železničných systémov.
     Rozsiahla časť učebnice je venovaná kapitole manažmentu informácií a znalostí. Prostredníctvom efektívneho využívania informačných systémov dochádza k výrazným pokrokom v riadení železničnej dopravy a sprehľadneniu práce manažérov v rozličných oblastiach.