Náuka o materiáli pre odbory strojnícke

Petr Skočovský, Otakar Bokuvka, Radomila Konečná, Eva tillová

Rok vydania:2006
Fakulta / útvar:SjF

ISBN: 80-8070-593-3

Učebnica je koncipovaná na výučbu predmetov Náuka o materiáli I a Náuka o materiáli II na Strojníckej fakulte Žilinskej univerzity, ktoré sú dôležitou súčasťou  základu technického vysokoškolského štúdia, a v súlade s vyššie uvedenými úvodnými poznámkami obsahuje všeobecné poznatky  z oblasti náuky o materiáli , t.j. poznatky  o ich štruktúre, zákonitostiach tvorby  štruktúry a metódach hodnotenia štruktúry, o vlastnostiach materiálov, ich štruktúrnej podstate  a metódach skúšania. Tieto všeobecníé poznatky sa ďalej aplikujú  a rozvíjajú pre najdôležitejšie skupiny  konštrukčných a nástrojových  materiálov. Kniha je určená študentom vysokých škôl strojníckeho zamerania.