Ekonomická analýza podniku cestnej dopravy

Konečný; Poliak; Poliaková

Rok vydania:2010
Väzba:Pevná

ISBN: 978-80-554-0253-6

Dynamicky sa meniaci hospodársky vývoj regionálnych, národných a svetových ekonomík vplýva a spôsobuje zmeny aj v sektore cestnej dopravy. Mení sa nielen pozícia sektora, ale aj samotných podnikov cestnej dopravy, ktoré ho tvoria. Nie je tomu inak ani v podmienkach Slovenskej republiky.

Táto vysokoškolská učebnica obsahovo súvisí s niektorými témami spracovanými vo vysokoškolskej učebnici Ekonomika cestnej mestskej dopravy 1; pričom prehlbuje všeobecne platné definície, identifikuje vzájomné súvislosti a vzťahy medzi produkčnými faktormi v podnikoch cestnej dopravy.

Je určená nie len študentom vysokých škôl, ale aj riadiacim pracovníkom v podnikoch cestnej a mestskej dopravy.